Bemutatkozás

Óvodánk 1991. szeptembere óta működik egy, vegyes szervezésű óvodai csoporttal. Intézményünk önálló. Kistelepülési óvoda lévén nyugodt, családias környezetben neveljük a gyermekeket. Tágas, jól felszerelt udvarral rendelkezünk, amely alkalmas a hidegebb időszakban is a kint tartózkodásra. Sok a füves terület, de rendelkezünk egy térkővel burkolt udvarrésszel, amely játékra és ünnepségek, rendezvények tartására egyaránt alkalmas. Az árnyékolásról napvitorlák és fák gondoskodnak. Az udvari játékok, eszközök megfelelnek az EU előírásoknak.
Az óvoda a falu központjában helyezkedik el, jól megközelíthető. A vidéki gyermekek a falubuszokkal érkeznek óvodánkba.
A gyermekeket az óvoda saját Pedagógiai Programja szerint neveljük, fejlesztjük. Elsődleges számunkra a mozgásfejlesztés és a környezeti nevelés. Külön tornaszobánk ugyan nincs kialakítva, de használhatjuk erre a célra a település kultúrházát, amely egy épülettömbben található óvodánkkal. Rengeteg mozgásfejlesztő eszközünk van, ami biztosítja minden korosztály számára a megfelelő mozgásfejlesztést.
Az óvoda udvarban kialakításra került a DDC Kft. Zöld Megoldás pályázatainak segítségével egy "Madárbarát kert". Az itt található eszközök segítik a gyermekeket a velünk és körülöttünk élő madarak megismerésében. A madáretetés  és madármegfigyelés minden évszakban sok új ismerettel és élménnyel gazdagítja gyermekeinket.
Óvodánk dolgozó jól képzettek és nagy tapasztalattal rendelkeznek.
Csoportszobáink világosak, berendezési tárgyaink a korosztálynak megfelelőek. A játékok és fejlesztő eszközök az életkori sajátosságoknak és a kitűzött nevelési, fejlesztési céloknak megfelelőek.
Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekeket minél több élményhez juttassuk. Ezért olyan programokat szervezünk, amely minden gyermek számára elérhető és nem terheli meg a szülőket anyagilag.
Állandó programjaink:
  • lovaglás ősszel, tavasszal
  • bábovi látogatása
  • Bozsik ovi-foci program
  • úszás
  • kirándulások
Óvodánk hagyományai, ünnepei:
  • szüreti felvonuláson részvétel
  • Mikulás és karácsonyi ünnepség
  • karácsonyi, húsvéti kézműves foglalkozás a szülőkkel közösen
  • farsang
  • Anyák napja
  • ballagás, évzáró
  • gyermeknap
  • kirándulás év közben szülők nélkül, nyáron szülőkkel közösen
A gyermeki önérvényesítést és önállóságot folyamatosan alakítjuk. Igyekszünk bennük kialakítani olyan alapvető viselkedési formákat, melyek az emberi együttélés folyamán nélkülözhetetlenek.

Szavai Óvoda
Szava, Kossuth Lajos u. 41.

Óvodavezető: Gokl Árpádné

Telefon:
goklj@freemail.hu

Nyitvatartás:
Hétfő-Péntek-ig:

Bankszámlaszám: 11731087-15819897
Adószám: 15819897-1-02

Intézményi védőnő: Fekete Andrea
Intézményi orvos: Dr. Szabó György

Családvédelmi szolgálat:
Villányi Családsegítő, Gyermekjóléti és Szociális Központ
7773, Villány, Deák Ferenc u. 22.